Werken gepland in 2023 in de Baljuw- en Vleurgattunnel
Tijdens het eerste semester van 2023 zal Brussel Mobiliteit werken in de Baljuw- en Vleurgattunnel om de structuur van het kunstwerk te verstevigen.

Binnen het meerjarig investeringsprogramma voor de Brusselse tunnels was de renovatie van het dak van de Baljuw- en de Vleurgattunnel voorzien voor 2022-2024.
Uit de analyses, diagnoses en stabiliteitsstudies die sinds 2017 uitgevoerd zijn, is gebleken dat verschillende ankerkoppen van de voorspankabels van het dak sporen van corrosie vertonen. De Baljuw- en Vleurgattunnel zijn de enige Brusselse tunnels die gebouwd werden volgens een specifieke techniek, namelijk een bijzonder dunne dakplaat, waarvan de stabiliteit verzekerd wordt door de spanning van voorspanningskabels.
De laatste aanvullende inspecties die in 2022 in het kader van de voorbereiding van de renovatie uitgevoerd werden, tonen aan dat de corrosie terrein wint. Brussel Mobiliteit zal daarom bijkomende maatregelen nemen om de veiligheid van de weggebruikers te verzekeren. Concreet worden stuttingen geplaatst in de tunnels om het dak van binnenuit te verstevigen.
Deze werkzaamheden zijn voor beide tunnels gepland in het eerste semester 2023. Ze worden gefaseerd uitgevoerd en gespreid over enkele weken om in elke rijrichting een geschikte verkeerscapaciteit te handhaven. Momenteel worden verschillende mobiliteitsscenario's besproken met de betrokken gemeenten en politiezones.
Inge Paemen